Учні Тернопільської ЗОШ №4 у понеділок 21 лютого приєднались до міжнародного флешмобу «Global Shevchenko».

Виконали перше його завдання - зробили світлини з пам'ятником поету. А ще розгорнули п'ятиметрове полотно прапору України. Наступне завдання - виставити фото на сторінці флешмобу у Facebook та на сторінці школи. Міжнародний флешмоб «Global Shevchenko», присвячений дню народження Тараса Шевченка, започаткували громадські організації «Батьківщина Молода» та «Ukrainians» . Мета флешмобу – вшанувати пам’ять великого Кобзаря, показавши пам’ятники встановлені по всьому світу та Україні, що свідчить про його визнання та любов українського народу.

9 березня о 16:00 школярі четвертої школи будуть читати вірш поета «В казематі» (Мені однаково, чи буду...) і долучаться до найбільшого одночасного читання Шевченка в історії. Читання по усьому світі будуть проходити за київським часом.

З правилами флешмобу можна ознайомитися на офіційній сторінці флешмобу у Facebook.

В Україні та у 35 країнах світу встановлено 1385 пам'ятників Кобзареві, з них 1256 - в Україні та 129 - за кордоном. І це своєрідний рекорд, найбільша у світі кількість монументів, встановлених видатній особистості.

Флешмоб стартував 10 лютого. Його головна теза - слова Тараса Шевченка: "Борітеся - поборите! Вам Бог помагає!"