статьи о собаках

Правила прийому дітей до 1 класу

 

Терміни подачі документів для вступу учнів до 1-го класу у 2017/2018 н.р.: з 1 лютого 2017 року до 30 травня 2018 року.

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють питання зарахування дітей до загальноосвітнього навчального закладу є:

Відповідно до статті 18 Закону України "Про загальну середню освіту" зарахування дітей до першого класу початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форми власності (у тому числі ліцеїв, гімназій, колегіумів, коледжів, що містять у своїй структурі школу І ступеня) здійснюється на безконкурсній основі.

Відтак, проведення тестувань, вступних випробувань, співбесід, інших заходів, що мають на меті встановлення відповідності рівня підготовки дитини до школи, не допускається.

Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за загальноосвітніми навчальними закладами відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати.

Дітям, які вступають до першого класу школи І-ІІІ ступеня, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути відмовлено у зарахуванні.

У випадках, коли кількість заяв щодо вступу дитини до першого класу загальноосвітнього навчального закладу не за місцем проживання перевищує кількість вільних місць, перевага надається тим, чия заява була зареєстрована раніше.

Перелік територій обслуговування, закріплених за ТЗОШ №4 за каталогом вулиць м. Тернополя:

С.Крушельницької,  Камінна, С.Качали, О.Кульчицької, Руська (від бульв. Тараса Шевченка до вул. Б.Хмельницького), Академіка О.Брюкнера,  Юліана Опільського,  Гетьмана Сагайдачного, Ю.Словацького,  І.Франка, Б.Хмельницького,  бульвар Тераса Шевченка, Шота Руставелі, пров. Збаразький, Збаразька, Лозовецька (1-6), М.Грушевського

Вік майбутніх першокласників регламентується статтею 20 Закону України "Про загальну середню освіту": до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів приймаються діти, як правило, з 6 років.

Для зарахування учнів до першого класу загальноосвітнього навчального закладу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:

Необхідні документи для зарахування до 1 класу:

1. Заява батьків.

2. Копія свідоцтва про народження дитини.

3. Копія ідентифікаційного коду дитини.

4. Довідка з місця реєстрації дитини.

5. Медична довідка — форма № 086-1/о.

6. Медична довідка — форма № 063/о

 

7. Паперова папка на зав'язках.

Зарахування учнів до проводиться наказом директора, виданим на підставі поданих документів.

Під час зарахування дитини до першого класу керівнику навчального закладу також необхідно попередити батьків про поширення законів суміжної дії для забезпечення прав дитини на соціальний захист. Це стосується додаткових даних про дітей таких категорій:

 • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
 • діти з малозабезпечених сімей;
 • діти-інваліди;
 • діти зі статусом постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
 

Умови конкурсного прийому учнів до класів, що працюють за науково-педагогічним проектом «Інтелект України»

 

Тернопільська загальноосвітня школа №4 з 2015-2016 навчального року стала учасником Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Інтелект України».

Конкурсний відбір дітей до першого класу, що працюватиме за науково-педагогічним проектом «Інтелект України» у 2017-2018 н.р. проводитиметься відповідно до Умов конкурсного приймання учнів до класів, що працюють за науково-педагогічним проектом «Інтелект України».

У конкурсі можуть брати участь діти незалежно від місця проживання.

Реєстрація для участі в конкурсному відборі розпочнеться з 1 березня 2017 року й триватиме до 25 травня 2017 року.

Документи, необхідні для реєстрації:

 • заява батьків або осіб, які їх замінюють, що подається на ім’я директора навчального закладу;
 • копія свідоцтва про народження дитини;
 • медична картка встановленого зразка;
 • фотокартка дитини 3×4 (3 шт.);
 • паперова папка на зав’язках.

Співбесіда з дітьми, батьки яких бажають навчати їх у класі, що працюватиме за науково-педагогічним проектом «Інтелект України» у 2017-2018 н.р. проводитиметься з 25 квітня 2017 року до 25 травня 2017 року.

Детальніше про умови та терміни прийому можна дізнатися у заступника директора з навчально-виховної роботи Семчука Андрія Ярославовича.

Зарахування учнів, які виїхали із тимчасово окупованих територій України

 

Зважаючи на ситуацію, що склалася, в окремих регіонах країни, керівники навчального закладу повинні забезпечити належні умови для навчання та виховання дітей, які виїхали на проживання або тимчасове перебування із тимчасово окупованих територій, надати їм необхідну психологічну підтримку.

Керівникам навчальних закладів необхідно сприяти батькам учнів (вихованців) у вирішенні питань, пов’язаних із зарахуванням дітей до закладів освіти та (у разі необхідності) забезпечити їх взаємодію з відповідними установами та закладами освіти за постійним або тимчасовим місцем проживання.

Нормативними документами визначено порядок прийому учнів до навчальних закладів. Проте, зважаючи на обставини, що склалися в окремих регіонах країни, керівники навчальних закладів:

 • забезпечують прийом дітей до загальноосвітніх навчальних закладів за місцем проживання або тимчасового перебування;
 • здійснюють зарахування учнів (вихованців) до загальноосвітнього навчального закладу, до певної групи, класу за заявою батьків; у разі необхідності – після проведення співбесід з вихователями, вчителями або проведення індивідуального психолого-медико-педагогічного обстеження для визначення рівня навчальних досягнень учня (вихованця);
 • у разі відсутності свідоцтва про народження дитини сприяють батькам у його подальшому поновленні у встановленому законодавством порядку;
 • у разі відсутності особової справи учня, документів про рівень його навчальних досягнень, медичної картки після зарахування учня (вихованця) направляють письмовий запит до місця його попереднього навчання з проханням про їх надання;
 • у разі відсутності відповідних документів про базову та повну загальну середню освіту роблять письмовий запит до Управління освіти щодо перевірки в Єдиній державній електронній базі з питань освіти факту отримання документів про відповідний рівень освіти учнем та надання довідки про зазначене для зарахування дитини до навчального закладу відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 18.07.2014 № 843.
 

Порядок переведення учнів до наступного класу

 

Переведення учнів до наступного класу проводиться згідно порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 № 762.

 • Відрахувати учня зі школи без згоди батьків або осіб, які їх замінюють, загальноосвітній навчальний заклад права не має!
 


шаблоны joomla образование