Сьогодні науково-технічний прогрес сягнув настільки далеко, що, напевне, сучасного школяра вже важко чимось здивувати. Кожен має у кишені маленький пристрій, у якому безліч інформації на будь-який смак. Найбільше наші діти люблять переглядати відеоролики, та й самі вони не проти зняти якийсь фільм. Але мало хто знає, якими були перші відеоролики. Сьогодні в нашу школу з цікавою лекцією-презентацією завітала голова ГО "Просвіта" Наталія Турчин. Учні дев'ятих та восьмих класів мали змогу дізнатись про народження перших фільмів, почули, що провідне місце у створенні світового кінематографа посідали наші земляки, а наприкінці зустрічі  самі спробували  створити короткометражне німе кіно. Ми щиро вдячні пані Наталії Турчин за пізнавальну зустріч.