БІБЛІОСВІТЛИЦЯ Шкільної бібліотеки

Віртуальна бібліотека шкільних підручників

Бібліотека Тернопільської загальноосвітньої школи №4 є невід`ємною ланкою навчально-виховного процесу. Свою діяльність бібліотека організовує спільно з педагогічним колективом відповідно до планів роботи і регламентуючої документації, що затверджується директором школи.

Творчу атмосферу та домашній затишок у бібліотеці нашої школи створює бібліотекар Ясьончик Оксана Захарівна.

Режим роботи бібліотеки:

У своїй роботі бібліотека керується основними нормативно-правовими документами:

Робота шкільної бібліотеки надзвичайно багатогранна.

Головним завданням роботи шкільної бібліотеки є виховання учнів здатних до творчості, ініціативи, адаптованих до конкретного вибору свого місця в житті, які є носієм кращих надбань національної та світової культури.

Основні напрямки роботи бібліотеки :

• виховання в учнів інформаційної культури;
  • надання інформаційно-методичної допомоги адміністрації школи та вчителям в організації навчально-виховного процесу;
  • надання інформаційно-методичної допомоги учням в оволодінні основами наук;
  • надання інформаційно-методичної допомоги батькам у розвитку інтересу до читання і виховання любові до книги;
  • розширення бібліотечно-інформаційних послуг на основі удосконалення традиційних і засвоєння нових бібліотечних форм і методів роботи;
  • формування в учнів вмінь та навичок бібліотечного користувача, розкриття перед ними основних функцій бібліотеки, вихованням поваги до правил користувача своєї і будь-якої бібліотеки, популяризації бібліотечно-бібліографічних знань;
  • всебічне сприяння підвищенню фахової, педагогічної майстерності вчителів, вихователів, батьків шляхом популяризації педагогічної літератури і надання інформації про неї;
  • координація діяльності бібліотеки з громадськими організаціями, співпраця та взаємодія з освітянськими бібліотеками та мережею бібліотек інших систем і відомств.

Систематично, у процесі надходження нової літератури, поповнюються постійно діючі книжкові виставки:

"Моя земля - земля моїх батьків" "Мій рідний край, що Тернопілля зветься"
"Наша мова калинова" "Є право - є надія"

Бібліотека складається з читальної зали, абонемента та фонду підручників.

Абонемент
Читальна зала
Фонд підручників

В шкільній бібліотеці також використовуються сучасні інформаційні технології, які забезпечують комп’ютеризацію бібліотечних процесів.

Використання Інтернету в бібліотеці дає можливість:

• одержувати бібліографічну інформацію, звертаючись до каталогів українських та зарубіжних бібліотек;
  • одержувати тексти документів, користуючись електронними бібліотеками;
  • користуватися інформацією періодичних видань, що мають електронні версії в Інтернеті.

Бібліотека впроваджує в роботу активні форми - як групові, так й індивідуальні, масові заходи, що сприяють розвитку читацьких інтересів, популяризації української книги:

• "Подорож у чарівний дивосвіт" (посвята у читачі 2-А,Б,В кл.);
  • Гра-подорож у "Країну Мудрої Книги" (2-А,Б,В кл.);

• Вечір-реквієм "Молюсь за тебе,Україно"( 8-Б,В кл.);
  • Літературний брейн-ринг "Ми - нащадки Кобзаря" (8-А,Б,В кл.);
  • Краєзнавча подорож "Земля, яку сходив Тарас" (9-В кл.);
  • Бібліотечний урок "Бібліографія - ключ до знань" (4-Б кл.).

Діти люблять робити щось своїми руками і тому разом з класними керівниками організовуються майстер-класи:

• Декупаж новорічної і великодньої свічки (5-А,В кл.;7-А,Б кл.;4-В кл.);
  • Майстер - клас А.Герасимчук з виготовлення валентинок (8-В кл.);
  • Арт-терапевтичне заняття психолога О.Дмітруха "Паперові силуети" (7-В кл.);
  • Майстер-клас "Болгарські обереги - як побажання щастя і любові" (8-В, Б кл.)

До всіх знаменних дат письменників, поетів, художників, учених організовуються книжкові виставки.

З 1.10 по 31.10. проходив Міжнародний місячник шкільних бібліотек "Шкільна бібліотека- стратегічний партнер освіти".

Організовано безліч заходів:

• Літературне читання О.Лущевської "Мені не потрапити до "Книги рекордів Гіннеса" (4-Б кл.);
  • Зустріч з Тернопільською письменницею М.Баліцькою. Презентація нової книги "Подільська ластівка в Таврійському краї" (5-В кл.);
  • "Ми за мирне небо над Україною". Виставка дитячого малюнка та малюнка на асфальті;
  • "Українське козацтво: відгомін віків" (9-В кл.);
  • "Україна - козацька держава".Подорож в історію. Декупаж свічки.(6-В кл.);
  • Творча зустріч з письменницею Н.Фіалко. Презентація роману «Хочу в Тарасюківку»;
  • Мистецька Феєрія "Весняний подарунок для мами" у бібліотеці-музеї "Літературне Тернопілля" (6-Б кл.);

• Літературне свято "Життя, віддане Україні" (до 130-річчя від дня народження Іванни Блажкевич) у бібліотеці-музеї (5-Б кл.)

Таким чином, мета і зміст роботи бібліотеки школи спрямовані на те, щоб формувати духовний світ дитини і сприяти гармонійному розвитку особистості, яка здатна бути спадкоємцем і продовжувачем прогресивних національних традицій.