8 та 9 травня Україна відзначає День пам'яті та примирення, а також День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо згадати тих борців, які воювали заради звільнення українських територій від загарбників, та увічнити пам'ять про загиблих воїнів і жертв війни.

У школах напередодні чи після цих пам'ятних дат традиційно проводяться врочисті лінійки та виховні години. Їхнє завдання – допомогти дітям переосмислити значення подій 1939–1945 років. Адже день пам'яті та примирення – це не про тріумф переможців над переможеними, а радше застереження, що не варто розв'язувати міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією чи анексією.

Напередодні, 06-07 травня, в 10-А класі відбулась історична конференція, присвячена подіям Другої світової війни «1939-1945 роки: ніколи знову…». На конференції розглядались події, пов’язані із становищем пересічних громадян тих країн, що потрапили в епіцентр бойових дій, опинились під окупацією, потрапили в полон, були кинуті в концтабори. Дослідження, представлені учнями, дали можливість повною мірою відчути всю повноту трагедії тих днів.

8 та 9 травня – не лише спогади про історичні події, а й щорічне нагадування про те, яку ціну має свобода та наскільки вона життєво необхідна!

ПАМ’ЯТАЄМО…