Мабуть, маємо особливу привілею – працювати і навчатися в історичній будівлі, яка була свідком багатьох подій. Славною сторінкою в її  історії був акт проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. В цей день 103 роки тому українці Галичини спільно з українцями Буковини і Закарпаття не тільки проголосили незалежність від Австро-угорської імперії, але й розпочали боротьбу з тими, хто не бажав визнавати за нашим народом права на самостійність. У будівлі школи, що тобі була штабом уряду ЗУНР, пролунали слова відозви Української Національної Ради, в якій усі свідомі українці були закликані до об’єднання сил на оборону держави.  В історичній реконструкції цієї знаменної події, яка відбулася 01 листопада 2021 року під стінами школи, взяли участь актори драмтеатру, учасники громадської організації «Патріот»,  танцівники Теребовлянського училища та учні старших класів школи. Завдяки таким заходам учні мають змогу пишатися не лише своєю школою, але й славним історичним минулим нашої держави.