статьи о собаках

У тернопільській загальноосвітній школі № 4 ТЗОШ 4  з інформаційно-техноло¬гічним профілем навчання учні з педагогами під час благодійного балу зібрали понад вісімдесят тисяч гривень. За ці кошти буде придбано технічні пристосування до безпілотників, що допомагатимуть військовим новоствореної 33 Окрема Механізована Бригада нищити російського ворога. У цій школі з 2014 року діти з учителями поєднують навчання із волонтерством на користь армії. 

Високий стрункий хлопець у смокінгу, білій сорочці з метеликом та циліндром на голові старанно виводить фігури вальсу зі своєю партнеркою. Раз, два, три… Раз, два, три... Марк упевнено танцює з однокласницею Нелею. Сьогодні він у схвильовано-піднесен¬ому настрої - вперше на справжньому балу. Учень 9-А класу Марк Карсеєв в  тернопільській четвертій школі - рік. До незнайомого старовинного міста він із родиною переїхав далеко не з туристичних міркувань.Його рідна домівка в місті Пологи, що на Запоріжжі, від початку повномасштабного вторгнення росіян перебуває в окупації путінських терористів. Палаючий будинок, ракетні обстріли, відсутність електрики та зв’язку й агресія так званих визволителів – ось що встиг побачити в окупованих Пологах Марко Карсеєв. Він із батьками за великі кошти через кілька блок-постів виїжджають із території неволі до Запоріжжя, а згодом поселяються в Тернополі.

У ще одній танцювальній парі вальс веде Микита Фоменко. Вони однокласники з Марком. Микита з двома молодшими сестрами і братом разом із батьками у березні 22 року поспіхом рятувалися із села Червоне Маріупольської громади. Інакшемогли б опинитися у ворожому оточенні. Підліток родом з Авдіївки говорить: скільки себе пам’ятаю, стільки й тривала російсько-українська¬ війна на Донбасі.Вже тут у Тернополі він згадує свою школу в Авдіївці, яку росіяни двічі розбомбили. За словами друзів Микити і Марка, у четвертій школі в Тернополі їх зустріли з великим бажанням допомогти, підтримати і залучити до дружньої учнівської спільноти. 

Наразі в Тернопільській школі №4 навчається 68 вимушених переселенців. Вчителі допомагали їм не тільки на уроках, а й з оформленням на новому місці документів, грошових виплат від ЮНІСЕФ та інших донорів, залучали проєкти різних організацій, щоб подарувати підліткам-переселенцям ноутбуки. 

Для директорки тернопільської школи №4 Наталя Левенець надто важливо було, щоб учні та учениці, котрі виїжджали з-під бомб, почувалися не чужинцями- переселенцями,а повноправними членами шкільного самоврядування. Під час підготовки благодійного балу його організатори розмірковували, а чи варто у складний час війни проводити костюмоване свято. Чи можна таким заходом підтримати учнів та учениць, чиї батьки воюють на фронті. Як свято поєднати з благородною метою: допомогти воїнам. Тоді й вирішили, що цей балбуде винятково благодійним. У ньому зможе взяти участь кожен школяр і будь-хто з охочих вчителів. Та в результаті, до театрально-концертно¬го дійства долучились і батьки. За словами завуча з виховної роботи четвертої школи Mykola Fedoruts, цей бал об’єднав різні таланти дітей: юних художників, музикантівта співаків, кондитерів, фотографів і стилістів. Останні, до слова, відтворили фотозону святкової атмосфери 19 століття. 

Ліцитатор на благодійному аукціоні продає картини школярів та професійних художників. Ставки виголошують гості – військові, громадські діячі Тернополя, батьки школярів. Не змогла втриматись під час аукціону і директорка школи Наталя Левенець. Одна картина її дуже розчулила. 

Гості благодійного балу, серед яких були і наші захисники, кожен номер зустрічали оплесками. А ще на святі була й надзвичайно зворушлива мить – військовослужбовці 83-го батальйону 105 окрема бригада територіальної оборони ЗСУ подарували школі свій бойовий прапор із підписами бійців. Один з них – випускника школи. Таким чином

бійці подякували дітям і вчителям-волонтерам за постійну підтримку в боротьбі з ворогом. 

84306 – таку суму з благодійного балу четверта тернопільська школа передає на придбання технічних вузлів для дронів, якими бійці новоствореної 33-ої механізованої окремої бригади вибиватимуть агресора. А переселенці з Донбасу та Запоріжжя Микита з Марком вірять, що їхні бальні танці - це більше ніж свято, це їхній конкретний учнівський внесок у звільнення рідних українських земель.

У наступній передачі розповімо, як учні з педагогами четвертої школи шиють кікімори, спідню білизну військовим і плетуть маскувальні сітки для бойової техніки.

А запис цього випуску програми #Сили_добра на Українське радіо можете прослухати тут:

http://ukr.radio/schedule/play-archive.html?periodItemID=3445358

 

З Тернополя Володимир Носков для Українського радіо. Перемога здобувається спільними зусиллями.

 

шаблоны joomla образование